Automobilový průmysl

Sprejová aplikace v automobilovém průmyslu

AUTOMOBILOVÝ PRŮMYSL - ECCO MÁ SPRÁVNÁ ŘEŠENÍ


POKRÝVÁME NÁSLEDUJÍCÍ APLIKACE:

 • Automatické sprejování roboty a reciprokátory
 • Barvení plastových automobilových komponentů
 • Manuální sprejování na lince
 • Ochranu proti korozi
 • Aplikaci tmelů

NABÍZÍME:

 • Nejvyšší jakost kvality
 • Naprostou spolehlivost
 • Unikátní technologii, zajišťující krátkou návratnost investice

AUTOMATICKÉ SPREJOVÁNÍ ROBOTY A RECIPROKÁTORY

Automatické sprejování roboty

Ecco 70AS a 75AP jsou celosvětově nejspolehlivější pistole, které nabízí vynikající automatický atomizér vzduchu pro všechny typy robotů  a reciprokátorů. Unikátní technologie, která stojí za vysokou účinností, kontrolou procesu a zamezuje prodlevám ve výrobě, je založena na designu pistole a vzduchového kloboučku. Pečlivá kontrola každého vzduchového kloboučku zajišťuje, že i při výměně vzduchového kloboučku, je nanášená vrstva naprosto jednotného vzoru. Ecco 70AS a 75AP také nabízí možnost snížení spotřeby barvy a návratnost investice během několika měsíců. Pistole jsou vhodné pro UV laky na bázi vody i ředidla. Čištění vzduchového kloboučku je navrženo tak, aby bylo možné přímo na robotické lince, čímž prodlužuje období mezi odstávkami výroby z důvodu údržby až na 6 měsíců. 


BARVENÍ PLASTOVÝCH AUTOMOBILOVÝCH KOMPONENTŮ

Ecco doporučuje využití stejné technologie, která se používá při barvení karoserií, automatické sprejové pistole Ecco 70AS a Ecco 75AP, nebo Ecco 40 a Ecco 65 pro manuální aplikace, vždy vybavené vzduchovými kloboučky Ecco, které zaručují konstantní vysokou kvalitu. Současně nabízíme širokou řadu příslušenství, které je navrženo pro práci s citlivými materiály, ať už na bázi vody, nebo ředidla. Příslušenství samozřejmě zahrnuje čerpadla, regulátory tlaku barvy, míchadla atd. Ecco PSU (Paint Supply Unit) je snadno obsluhovatelnou, ekonomicky efektivní jednotkou se všemi integrovanými funkcemi. 


OCHRANA PROTI KOROZI V AUTOMOBILOVÉM PRŮMYSLU – VOSK A PVC

Pro sprejování materiálu do malých a úzkých dutin navrhujeme pistoli Ecco 370R nebo Ecco 570R určené pro sprejování pod vysokým tlakem bez vzduchu. Tyto pistole jsou specielně upravené sprejování materiálů chránících pře rzí, jako vosk a PVC. Pro dosažení přesné dávky materiálu v krátkých sekvencích je vhodné pistole kombinovat s Ecco Timer.  Automatické sprejové pistole Ecco 320A a 380A jsou rovněž vhodné pro aplikaci materiálu chránících před rzí. Chcete-li čerpat tento vysoce viskózní materiál, čerpadla Ecco Power Flow High Pressure  jsou perfektní volbou.

 

MANUÁLNÍ SPREJOVÁNÍ  NA LINCE

Manuální sprejování na lince

Manuální sprejování je vhodné pro nanášení základního laku, báze a průzračného coatingu, kde se vyžaduje rovnoměrný nános filmu. Ecco vyvinulo unikátní koncept spočívající na propojení pistole Ecco 40S nebo Ecco 65S s patentovanou hadicí Ecco Ergotube. Ecco manuální sprejové pistole Ecco 40S and Ecco 65S nabízí stejnou automatizaci jako automatická pistole Ecco 70AS, která se usazuje na roboty a reciprokátory. Sprejové pistole Ecco 40S a Ecco 65S jsou dostupné ve speciální verzi pro použití v automobilovém průmyslu s možností vzoru za použití pouze jedné ruky.

Patentovaná hadice Ecco Ergotube řeší přívod barvy a vzduchu pouze jednou hadicí. Obsahuje bezpečnostní kabel, který zabraňuje vzniku statické elektřiny, a snadno se udržuje. Ecco Ergotube byla uvedena na trh především za účelem usnadnění práce sprejerům (nepotýkají se s překroucenými hadicemi) a snížení zdravotních obtíží ramen, paží a rukou (manipulují s nižší váhou). 


APLIKACE TMELU

Nabízíme pistoli pro následující aplikace na karoserie automobilů 6-ramennými roboty:

 • Těsnící švy
 • Kosmetické švy
 • Odhlučňující materiály

Pistole Ecco 410 je nejlehčím aplikátorem na trhu a má nejnižší požadavky na točivý moment. Lze ji proto umístit na menší roboty a minimalizovat tak celkovou investici. Operační čas mezi dvěma servisy aplikátorů přesahuje 12 měsíců.

Aplikace tmelu sprejovou metodou

Nabízíme pistoli pro následující aplikace na karoserie automobilů 6-ramennými roboty:

 • Těsnící švy
 • Kosmetické švy
 • Odhlučňující materiály

Pistole Ecco 410 je nejlehčím aplikátorem na trhu a má nejnižší požadavky na točivý moment. Lze ji proto umístit na menší roboty a minimalizovat tak celkovou investici. Operační čas mezi dvěma servisy aplikátorů přesahuje 12 měsíců.