Keramika

Nástřik abrazivních materiálů

SPREJOVÁNÍ ABRAZIVNÍCH MATERIÁLŮ

Ecco sprejovací pistole jsou, díky svému robustnímu designu, odolné extrémně abrazivním materiálům různého druhu, které se používají při výrobě keramiky. Unikátní je především systém uložení jehel, který zamezuje unikání materiálu. Vysoká odolnost abrazivním tekutinám je typická pro všechny Ecco sprejové pistole, a závislá především na materiálu uvnitř těla pistole a designu a umístění kanálků pro přívod tekutiny. Sprejové pistole se vyrábí z nerezové oceli, ale pro velmi abrazivní materiály jako glazura a smalt, jsou rovněž dostupné v provedené karbidu wolframu, stejně jako trysky a jehly. 

Pro přívod všech typů materiálů do sprejových pistolí v keramickém průmyslu se používá membránové čerpadlo Ecco Flow PN15. Ecco pistole a čerpadla se v keramickém průmyslu používají pro různé aplikace, např. pro sprejování na keramické dlaždice, porcelán nebo sanitární produkty.SPREJOVÁNÍ NA KERAMICKÉ DLAŽDICE

Pro sprejování abrazivní tekutiny na keramické dlaždice doporučujeme některé z našich automatických sprejových pistolí Ecco 40DA40FAEcco 60AS65AS nebo Ecco 71FA. Tryska a jehla mohou být zhotoveny z oceli nebo karbidu wolframu a správná volba závisí na použitém materiálu.

ECCO 40DA

Známým řešením pro sprejování abrazivních materiálů je EccoMant z karbidu wolframu, který se namontuje na jednoduchý typ sprejovací pistole. Zejména je vhodný pro kontinuální sprejování na keramické produkty. Hrot EccoMant je skvělým pomocníkem k docílení rovnoměrného vzoru a prodloužení servisní životnosti.

SPREJOVÁNÍ NA PORCELÁN NEBO SANITÁRNÍ KERAMIKU

Glazování sanitární keramiky, např. záchodových mís, umyvadel a van, se provádí vysoce abrazivními materiály v několika vrstvách. Pro sprejování glazury pomocí pevných automatických instalací je velmi oblíbená Ecco 40DA, běžně vybavená tryskou z karbidu wolframu.Pro manuální aplikace se používá Ecco 40S / 65S s jehlou a tryskou z karbidu wolframu.

Stříkací hlava ECCO-70AS

ECCO 70AS

Pro sprejování glazury na moderních robotických instalacích jsou vynikající volbou automatické sprejovací pistole Ecco 70AS nebo Ecco 75AP s tryskou a jehlou z karbidu wolframu. Ať už s cirkulací nebo bez ní. Ecco 70AS/75AP je schopna pracovat s průtokem materiálu až 7 kg/min. Výsledkem je stabilně precisní povrchová úprava té nejvyšší kvality s minimem přestávek na provozní servis.

Pokud máte Ecco pistoli vybavenou tryskou a jehlou v karbidu wolframu, může pracovat s těmi nejabrazivnějšími a nejnáročnější materiály.