Strojové lepení a výroba

Výroba poštovních obalů

S rostoucím trendem nákupu zboží po internetu roste poptávka po kvalitních obalech na přepravu objednaného zboží. Obaly musí nejen chránit produkt před poničením během transportu, ale musí se s nimi také dobře pracovat zaměstnancům přepravních společností. Jestliže navíc obsahují některé části obalu samolepící složku, je velmi důležité, aby lepený spoj vydržel manipulaci i náhlé změny teploty okolního prostředí. 

Na veletrhu FachPack v září 2018 představila společnost Follmann řadu PSA lepidel určených pro výrobu vysoce kvalitních přepravních obalů, které obsahují trvale uzaviratelnou nebo opakovaně uzaviratelnou samolepící složku.

číst více...


Moderní a ekonomické technologie pro lepení matrací a čalounického nábytku

Výroba matrací se posouvá od jednoduchých pružinových typů ke komplexnějším konstrukcím a materiálům. Důležitost lepidel, která se při výrobním procesu používala vždy tak neustále narůstá. Jejich povaha a kvalita se však výrazně mění s legislativou, rostoucími nároky výrobců a měnícími se zvyky spotřebitelů. 

číst více...


Moderní lepidla pro výrobu kvalitních matrací

Podle nejnovějšího průzkumu „BSC Research“ (vzdělávacím centrem Mezinárodní Asociace „Sleep Products“) provedeného koncem roku 2016 v New Yorku, jsou si spotřebitelé dobře vědomi toho, že dobrý spánek je jedním z nejdůležitějších faktorů, který ovlivňuje jejich kondici. 

číst více...


Jak zlepšit ekonomii dýhování přechodem na PVAC lepidlo. 

lepidlo pro dýhováníi    

Stáhněte si svůj e-book ZDE


Technologie 2-komponentního lepení kontaktními lepidly na vodní bázi

Collano řadu let vyvíjí a produkuje alternativní řešení k lepidlům na bázi rozpouštědel používaných v průmyslových výrobách. Tyto produkty jsou používány k lepení rozmanitých materiálů, jako je tkanina, plsť, vlákno nebo dřevo, v různých variantách a podobách. Collano dodává pro 2C-lepení i ověřený a vyladěný sprejový aplikační systém.

Stáhněte si celý newsletter ZDE


Laminace válcovým nanášením

Collano TAC 4761.0 je 1K kontaktní lepidlo, které bylo vyvinuto pro plošnou laminaci na válcových nanašečkách. Dovoluje docílit konstantního nánosu a ve všech směrech usnadňuje práci obsluhy výrobní linky.

Stáhněte si celý newsletter ZDE